logo3

spartathelostbattalionnightwitchestohellandback

Pierwszy (i jedyny) pełnoprawny teledysk z albumu Heroes, utrzymany w dość psychodelicznym klimacie pokazującym cierpienia powojenne bohatera utworu, Audie Murphy'ego.

resistandbite

Pierwszy teledysk, a w sumie video-lyrics zapowiedź do albumu Heroes.

coatofarms

Teledysk do tytułowego utworu z płyty Coat of Arms utrzymany w konwencji filmu animowanego.

screamingeagles

Drugi ze stworzonych do utworów z albumu Coat of Arms. Opowiada o heroicznej obronie Bastogne przez 101 Dywizję Powietrznodesantową USA w obliczu braku wsparcia, przewagi przeciwnika oraz przeraźliwego zimna.

uprising

Pierwszy teledysk do utworu z Coat of Arms. Swoją premierę miał 1 sierpnia 2010 r - w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sceny do teledysku nakręcono w scenerii hal dawnej Fabryki Norblina w Warszawie. Do udziału w tym teledysku zaproszono znanych polskich aktorów Mateusza Damięckiego i Monikę Buchowiec, a także gwiazdę hollywoodzką, znakomitego aktora szwedzkiego Petera Stormare. Aktor wcielił się tym razem w rolę generała SS Ericha von dem Bacha-Zelewskiego. W roli dowódcy Powstania płk. Antoniego Chruściela „Montera” wystąpił były dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak.

40to1

Kolejny oficjalny klip do utworu z The Art of War. Tym razem Szwedzi wzięli na warsztat utwór, który narobił dużego szumu wokół zespołu i przysporzył mu w Polsce kolejnych fanów. Autorem klipu jest Jacek Raginis, krewny kpt. Raginisa walczącego pod Wizną, za kamerą stanął Tomasz Nowak.
W teledysku wykorzystano fragmenty gdańskiego koncertu z Dnia Niepodległości przeplatane scenami batalistycznymi w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej. Teledysk zawiera polskie tłumaczenie ,które wywołało wiele kontrowersji wśród fanów.
Premiera klipu odbyła się 29 lutego w Muzeum Powstania Warszawskiego.

cliffs

Pierwsze wideo zrealizowane na potrzeby promocji albumu The Art Of War, wydane pięć dni po premierze samej płyty - 4 czerwca 2008 roku. Tak jak w przypadku Attero Dominatus [to chyba stanie się tradycją Sabaton], oglądamy członków zespołu grających na scenie. Lecz w odróżnienu do pierwszego klipu, widzimy całe sylwetki muzyków. Poza tym, klip oferuje ciekawe wstawki inscenizacyjno-dokumetnalne nawiązujące do tekstu utworu o lądowaniu Aliantów na Gallipoli podczas pierwszej wojny światowej pochodzące z tureckiego filmu dokumentalnego pt. "Gallipoli" (2005) w reżyserii Tolgi Örneka. Zdecydowanie najbardziej profesjonalnie nakręcony klip Sabaton do tej pory.

metalcrue

Drugim klipiem Sabaton jest Metal Crue, znów z Attero Dominatus. Najbardziej dziwi data wydania owego klipu przez zespół - a było to w maju 2008 roku, tuż przed ukazaniem się trzeciego albumu Sabaton - The Art Of War. Przejdźmy teraz do samego obrazu. Jest on ukazany w biało-czaej konwencji. Widzom przychodzi obejrzeć pozlepiane fragmenty koncertowego wykonania Metal Crue. Samo wideo jest jakby hołdem dla fanów metalu [dużo ujęć publiczności] na świecie jak i oczywiście zespołów wymienionych w tekście utworu.

attero

Pierwszym oficjalnym klipem w historii Sabaton jest video do Attero Dominatus z albumu pod tym samym tytułem wydanym w 2006 roku. Klip ukazuje grający na scenie zespół w półmroku, oświetlany głównie przez niebieskie reflektory. Twarze członków zespołu są praktycznie nie widoczne i przez większość czasu możemy jedynie zobaczyć ich sylwetki. Co do scen związanych bezpośrednio z tematem utworu, tj. zdobyciem Berlina przez wojska radzieckie wiosną 1945 roku, to klip rozpoczyna się sceną lecących samolotów na czerwonym niebie, pod koniec utworu możemy zobaczyć maszerujących żołnierzy ZSRR i sławne zdjęcie ukazujące żołnierza zatykającego radziecką flagę na Reichstagu.

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine