logo3

29 kwietnia 2012 roku odbył się II Ogólnopolski Zlot Fanów Zespołu Sabaton. Wydarzenie miało miejsce w klubie Agrafka w Zgierzu.

Zlot cieszył się popularnością wśród fanów z całej Polski, ponieważ wielu z nich nie dotarło na zeszłoroczny zlot w Katowicach ze względu na odległą lokalizację. Położony w centrum Zgierz był idealnym miejscem na zorganizowanie spotkania sympatyków twórczości szwedzkiego zespołu. Jeden z członków Polish Panzer Battalion, a zarazem mieszkaniec Zgierza, zaangażował we współpracę przy organizacji władze miasta, co było dodatkowym atutem zlotu. Szczególne podziękowania należą się Pani wiceprezydent, Bogumile Kapuście, prywatnie fance Sabatonu,  która zadbała o uczestników. Mogli oni liczyć na ciepły posiłek a także z dumą prezentować okolicznościowe koszulki, stworzone specjalnie na tę okazję.

 

zlot 2012 plakat

Na zlocie pojawiło się ok. 100 osób, w tym mieszkańcy Wielkopolski, Pomorza, Śląska, Krakowa i Warszawy. Nie zabrakło również młodzieży zgierskiej, dla której spotkanie fanów zespołu było nie lada atrakcją i oderwaniem od codziennej, szkolnej rzeczywistości. Ten dzień był pełen najrozmaitszych atrakcji – organizowane były konkursy z nagrodami, udział wziąć można było w karaoke z utworami zespołu Sabaton, miejsce miał także odsłuch kilku przedpremierowych z najnowszej płyty zespołu, Carolus Rex, która w sklepach ukazała się niecały miesiąc później.

Spragnieni mogli spróbować doskonałych regionalnych piw, a na głodnych czekały grillowane przekąski.  Zlot okazał się świetną promocją dla miasta. Wszyscy wyrazili jednogłośną opinię, że był on  zorganizowany na świetnym poziomie, pojawiły się też pytania o następną okazję do spotkania. Świetna atmosfera i otoczenie sprawiły, że kolejne spotkanie fanów zespołu Sabaton było niezapomnianym przeżyciem, wpisanym już na stałe do Battalionowego kalendarza!

relacja by Hellriser, Miri

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine